תיקון שבועות – מדחומים חדשים ועופות מעושנים

המסקנה העיקרית מהשימוש האחרון במעשנה הייתה שיש צורך בהחלפת מדחום. מכיוון שבמעשנה הזו החור עבור המדחום ענקי והוא מוחזק בחבק, החלפה יכולה לבוא בחשבון רק עם מדחום זהה, והיות וכבר שמעתי על אחרים בעלי מעשנות זהות שהמדחום שלהם הפסיק לעבוד לחלוטין, ולא התחשק לי לתור אחרי היבואן, בחרתי בדרך אחרת. קדחתי בזהירות חור במכסה המעשנה והוספתי לה מדחום מגריל גז ישן שכבר נפח את נשמתו 🙂המדחום האלחוטי לבשר שהזמנתי מחו"ל כבר הגיע, כרעי העוף כבר נחו במקרר ללילה בראב התבלינים, וכך גם חזה ההודו. הנקניקיות המשובחות הפשירו אז הגיע הזמן לניסוי שבועות.

הכנסתי למעשנה פחמים שהודלקו בארובה וכיסיתי במכסה מבלי להוסיף את גוף המעשנה במטרה לבדוק טמפרטורה בגבוהה ככל האפשר. המדחום החדש הראה 250 (צלזיוס, הכל צלזיוס) ואילו המדחום המקורי רק 165.חיכיתי קצת שהמדחומים יחזרו לטמפרטורת הסביבה, הרכבתי את גוף המעשנה והחזרתי את המכסה למעשנה. כשהמדחום החדש הגיע ל-105, הישן הראה 70.נתתי לטמפרטורה לטפס עד שהיא התייצבה על 150, המדחום הישן הראה 100.

זהו – הוכחה ניצחת לכך המדחום המקורי מזייף ומראה רק 2/3 מהטמפרטורה האמיתית, מה שמסביר את התופעות המשונות שנתקלתי בהן בפעמים הקודמות.
עכשיו כשפתח יציאת האוויר במכסה הפסיק להיות רק קישוט, נעזרתי בו להורדת הטמפרטורה לסביבות 110 והכנסתי את כרעי העוף וחזה ההודו למעשנה.
הטמפרטורה במדחומי הבשר עלתה לאט לאט ואחרי שעתיים הגיעה למצב הרצוי, כרעי העוף יצאו נפלא.
הניסיון הראשון עם הפסטרמה לא היה מוצלח (עודף מליחות).הנקניקיות המשובחות שהונחו על רשת התחתונה לאחר הוצאת העופות יצאו הרבה יותר עסיסיות מאשר בצלייה על המנגל של ערב שבועות.
אכן תיקון שבועות מוצלח.

 

 

פורסם בקטגוריה עישון, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

4 תגובות בנושא תיקון שבועות – מדחומים חדשים ועופות מעושנים

  1. מאת חגי‏:

    אחלה בלוג

  2. מאת מייק‏:

    אי אפשר להפסיק לקרוא את הבלוג שלך. תודה רבה לך על כל ההשקעה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *