בלי כאבי גב

ספורט זה לא הקטע שלי, כבר רמזתי על זה בעבר – הגולש הלבן הגדול.
אבל יש לזה מחיר, כשיושבים רוב היום על כסא וממעטים בפעילות גופנית, הגוף מתלונן – "נתפס הגב".
אז מדי פעם, כשהמצב הופך לבלתי-נסבל, מרימים טלפון לקוסמת, זו המטפלת בשיאצו, רפלקסולוגיה ועוד מגוון שיטות, קובעים תור, וזוכים לטיפול שמשחרר את הגוף עד להצטברות הלחצים המזיקה הבאה.
תוך כדי הטיפול מדברים, אנחנו כבר מכרים ותיקים ולא חסר על מה לדבר, אחד הנושאים הוא פעילות גופנית, היא מאוד בעד. ניסיתי בעבר שחייה, זה באמת בריא, לא דופק את הברכיים, מספק אימון כולל טוב, אבל זה כל-כך משעמם, והכלור מסריח, ובחורף זה די מעיק. גם חדר כושר ניסיתי, אבל לא הצלחתי להתמיד, בסוף חוזרים לקוסמת. היא מצידה כבר כמה שנים עושה פילאטיס מכשירים.

לפני כשנה וחצי לקחתי איתי מישהו לבדיקה אצל חבר ילדות, טל זיו, מומחה לטיפול בכאב, "ואתה, מה איתך?" הוא שאל, "מדי פעם הגב מציק, אז עושים טיפול, אתה יודע איך זה". "ממליץ לך לבדוק פילאטיס מכשירים" הוא אמר לי.

גם המומחה וגם הקוסמת? מעניין, אז בדקתי במועדון הספורט המקומי, לקחתי שיעור יוגה לניסיון, שיעור פילאטיס לניסיון – לא השתכנעתי. הקוסמת אמרה שאין דין פילאטיס כפילאטיס מכשירים, מדובר בחיות שונות לגמרי, תבדוק בעצמך ותראה.

חיפשתי, לא היה קל למצוא, התפיסה הרווחת היא שמדובר בהתעמלות לנשים, בחלק מהמקומות הקבוצות גם מוגדרות "לנשים בלבד", אבל בסוף מצאתי ואפילו קרוב לבית 🙂

רונית – סטודיו לפילאטיס

שיעור הניסיון קנה אותי – העבודה בקבוצות קטנות, השיעור מובנה והתרגילים מוגדרים היטב, היחס אישי, וזה אומר לא רק שמחייכים ונחמדים אליך, זה אומר שאפשר להתאים לך כל תרגיל באופן אישי, למשל אם סובלים מפציעה ביד, או רגישות בצוואר או אם את בהיריון, הגישה מקצועית מאוד, ומה שחשוב לי שגם לא משעמם, אין שיעור אחד דומה למשנהו.

להבדיל מכל פעילות גופנית אחרת שאי-פעם ניסיתי, הצלחתי להתמיד. אני מתאמן כבר שנה, פעם בשבוע באופן קבוע, כאבי "גב תפוס" התחלפו בשרירים תפוסים קלות אחרי כל אימון, הרגשה מצוינת, בטיפול אצל הקוסמת כבר לא הייתי יותר משנה.

מומלץ ביותר*

* בכפוף להפעלת שיקול דעת, התאמה אישית ואישור רופא :-)
פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

One Response to בלי כאבי גב

  1. מאת galitgal‏:

    וואי, יונתן, הזדהיתי כלכך עם כל מה שכתבת העל אנטי פעילות גופנית וסְפִיחֶיהָ, כאילו שאני כתבתי בעצמי, וגם לי יש קוסמת משלי, שבעד פעילות גופנית. אז אם גם הקוסמת שלך, גם הקוסמת שלי, גם טל זיו וגם אתה ממליצים על פילאטיס מכשירים, נראה לי שאחפש כזה גם באזור שלי. תודה על הרעיון!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *