יום 6 – 22/4/2019 – סיבוב אחרון

Monday, 22nd April 2019 - יום 6
התוכנית להיום - אמנות ועוד

הבוקר השתדלנו במיוחד לקום מוקדם ואכן כבר בשעה 10 ( 😉 ) בבוקר התייצבנו בצ'ורוריה מומלצת –
1902 שהמלצרים בה לבושים במדים לבנים עם כותפות זהב, ומכינים את הצ'ורוס שלהם במקום.

אחרי מנת סוכר מכובדת לחובבי הז'אנר, וקפה קון לצ'ה למי שלא, שמנו את פעמינו לכיכר סול והפעם הצלחנו למצוא את ה"בלטה" של קילומטר האפס שפיספסנו ביום הראשון.

נסענו במטרו למוזיאון ריינה סופיה לאומנות מודרנית. היום סופגים תרבות! המבנה עצמו היה בית חולים בעבר הרחוק, ובנוי כריבוע עצום סביב גינה פנימית, עם חללים ענקיים ואווירת שלווה ויופי. בחלק מהקומות תערוכות קבועות ובחלקן תערוכות מתחלפות, וגולת הכותרת היא הגרניקה של פיקאסו שמקבצת סביבה קהל רב. אחרי הטיול בחבל הבאסקים לפני שנתיים שם ראינו מוניומנט עם היצירה, ובכלל שמענו הרבה על ההיסטוריה הספרדית במלה"ע השניה, היתה משמעות מיוחדת לראות את המקור במו עינינו. היו גם יצירות של דאלי, מירו, רותקו וקנדינסקי פזורות ברחבי המוזיאון, והתערוכות המתחלפות היו נשכניות במיוחד.

ביציאה מהמוזיאון התחלנו להיות רעבים והחלטנו לעצור באחת המסעדות הסמוכות למוזיאון, מה שהוכיח את עצמו כבחירה לא מוצלחת במיוחד. עד כדי שבשלב מסוים נשלחה אם המשפחה להביא קפה ואוכל מהסטארבקס הסמוך. המלצרים לא חיבבו את הרעיון.

יצאנו משם "לא רעבים", והחלטנו במקום לנסוע במטרו לנצל את מזג האויר היפה ולעבור דרך פארק רטירו שעם השמש התעורר לחיים. בבת אחת עוברים מהעיר הסואנת לשטח ירוק ושקט, שבילים מתפתלים וארמון קריסטל שבו תערוכת פסלים לבנים של אמן אמריקאי בשם Charles Ray.

יש בפארק שלל ציפורים שנתנו לאלון הזדמנות לבדוק את עדשת המצלמה שקנינו לא מזמן.

באמצע הפארק אגם יפהפה עם סירות, ברווזים, ואמני רחוב בשפע.


יצאנו מהצד השני של רטירו, והמשכנו עוד קצת ליעדנו – הספריה הלאומית שם מוצג המשך התערוכה של לאונרדו דה וינצ'י. מכונות גדולות שנבנו בהשראת שירטוטיו, ואזור נפרד בו שמורים ומוצגים בחרדת קודש ספרים מאותה תקופה. לצערנו ההסברים בספרדית בלבד ועל כן תוך זמן קצר מיצינו.
יצאנו לדרכנו לדירה למנוחה, כביסה ותחילת אריזות.

מחר טסים מוקדם בבוקר. אבל אחרי חווית האוכל הגרועה מהצהריים חייבים פיצוי, ועל כן יונתן חיפש ומצא מסעדה מומלצת מישלן (גם אם לא זכתה בכוכב) Atlantik corner. הזמנו מקום לשעה 21:00, אבל כשהגענו למסעדה ראינו שלא היה ממש צורך לדאוג להזמנה. היינו האורחים היחידים במסעדה. מטריד משהו. אבל די מהר התפוגגו חששותינו – מסעדה מעולה שראויה לחתום את ביקורנו במדריד עתירת האוכל המשובח.

פורסם בקטגוריה בחו"ל, מדריד 2019, משפחה, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא יום 6 – 22/4/2019 – סיבוב אחרון

  1. מאת Karen Parsons‏:

    Sounds like you're all having a fabulous holiday. Enjoy it all. Love to everyone. Cousin Karen xoxo

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *